Powitanie wiosny w SP 3 w Darłowie

Ten dzień uczniowie naszej szkoły spędzili radośnie i niebanalnie

Piątek 19 marca 2010 roku przebiegł w naszej szkole pod hasłem KOLOROWO, ZDROWO, BEZPIECZNIE.  Cele zajęć podyktowane były potrzebą wprowadzenia młodych ludzi w zagadnienia bezpieczeństwa, kształtowania u nich właściwych nawyków, pokazania pozytywnych wzorców zachowań oraz postaw.

Powitaliśmy wiosnę nietypowo, bo choć nie utopiliśmy zimy złej – Marzanny, to bawiliśmy się równie interesująco, pogłębiając wiedzę i umiejętności.

W klasach I- III już 18 marca rozpoczęło się wiosenne malowanie, przedstawiciele poszczególnych klas brali udział  w konkursie plastycznym pod hasłem „NAJPIĘKNIEJSZA PANI WIOSNA” przeprowadzonym przez panią Ewę Filipek. Piękne prace konkursowe ozdobiły korytarze naszej szkoły.

Klasy młodsze rozpoczęły witanie Wiosny od udziału w inscenizacji pt. „Przyjście Pani Wiosny”, którą zaprezentowali uczniowie klasy IIIe, a przygotowała pani Justyna Tomczyk.

Uczniowie klas I witając Wiosnę pracowali podczas zajęć według scenariusza „Dobre maniery w szkole”. Obejrzeli prezentację multimedialną na temat „Agresji i nałogom mówimy nie”, przygotowaną przez panią Małgorzatę. Wawulską i prezentację pt. „Wiosna” do piosenki zespołu Skaldowie, którą przygotowała pani Ewa Filipek, opracowali klasowe kodeksy do tematu „Stop - agresji i przemocy”, wykonali plakaty propagujące dobre zachowanie.

W klasach II wiosenne hasło brzmiało „Zdrowo jemy, długo żyjemy”. Uczniowie przygotowali jadłospisy „na dobry humor”, założyli hodowlę nowalijek, wykonali plakaty reklamujące zdrową żywność i wiosenne kanapki oraz sałatki.

Klasy III pracowały pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Uczniowie projektowali stroje sportowe, a drużyny z poszczególnych klas wzięły udział w „Wiosennym turnieju sportowym klas trzecich”, przygotowanym przez panią Beatę Piwko i pana Jerzego Roszaka. Należy dodać, że kibice wspaniale dopingowali swoje drużyny, a sześcioro uczniów z klas VI doskonale sprawdziło się w roli „sędziów bocznych”.

W klasach starszych okazało się, że Dzień Wagarowicza można spędzić twórczo w murach szkolnych podczas ciekawych zajęć, dostosowanych tematycznie do danego poziomu edukacyjnego. Poziomy oznaczone zostały kolorami - uczniowie w tym dniu nie nosili obowiązkowego mundurka, a w ich stroju dominował przydzielony kolor, który odpowiadał przypisanym celom:

·  w klasach IV – ZIELONYCH - kształtowaniu u uczniów właściwych nawyków higienicznych i żywieniowych;

·  w klasach V – na CZERWONO - podniesieniu poziomu znajomości zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego

·  uczniowie klas VI - BIAŁE koszule - sposobom reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz zasadom udzielania pierwszej pomocy.

Nasze wysiłki zaowocowały nie tylko zdobyciem nowych doświadczeń, ale także stworzeniem pomysłowych, oryginalnych prac - ulotek na temat właściwych nawyków higienicznych i żywieniowych, plakatów o charakterze profilaktycznym, instrukcji udzielania pierwszej pomocy w formie komiksu. Prace uczniów wykonane podczas zajęć zaprezentowane zostały na terenie szkoły.

Duży Samorząd Uczniowski dziękuje paniom Barbarze Kalinowskiej i Marzenie Wolskiej, które z uczennicami klasy VI B przygotowały pouczającą prezentację i pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pani Agnieszce Walczak za doskonałe przygotowanie prezentacji na temat zdrowego stylu życia. Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za pomoc i wielkie zaangażowanie w przeprowadzenie imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta Darłowo za sponsorowanie naszej imprezy.

Opiekunowie DSU i MSU:

A. Rudzka, J Czarnuch, E. Filipek, B. Piwko.