Witaj szkoło!

Wszystko co dobre szybko się kończy.

Po ponad dwumiesięcznym okresie wakacji 606 uczniów rozpoczęło naukę w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie.

1 września 2009 roku pierwszy dzwonek zadzwonił dla wypoczętych, uśmiechniętych i gotowych do dalszej nauki uczniów. Warto dodać, że po raz pierwszy do szkoły przyszło 103 pierwszaków. Dla nich nowy rok szkolny 2009/2010 jest szczególny, bowiem to oni uczyć się będą wg nowej podstawy programowej nauczania.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce na szkolnym placu. Dyrektor szkoły pan Andrzej Protasewicz serdecznie i ciepło przywitał wszystkich zgromadzonych, a w słowach  swego przemówienia  nawiązał do historycznej daty, ważnej dla każdego Polaka. 1 września to także dzień wybuchu II wojny światowej. Szkolna uroczystość, była więc miejscem, w którym przypomniano o 70 rocznicy wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii Polski.

Na uroczystym apelu zostali przedstawieni również nowi nauczyciele, którzy w tym roku dołączyli do grona pedagogicznego. Są nimi nauczycielki języka niemieckiego: Roksana Jarząb i Joanna Suszek, nauczycielka języka angielskiego: Anita Rynkowska, nauczyciele wychowania fizycznego: Radosław Kosacki i Radosław Łoin, nauczyciel religii: ks. Marcin Lipnicki, nauczyciel – wychowawca na świetlicy: Beata Niewiadomska, nauczycielka nauczania indywidualnego – Ewa Jaźwińska i oczywiście nauczyciel historii: Andrzej Protasewicz. Obecnie w SP 3 w Darłowie pracuje 51 nauczycieli.

Nauczycielom i pracownikom życzymy wytrwałości w pokonywaniu szkolnych przeszkód jak również satysfakcji z wykonywanej pracy, uczniom – najlepszych wyników w nauce, rodzicom – zadowolenia z oczekiwanych efektów w nauce i zachowaniu swoich dzieci.

J. Tomczyk