Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - to naprawdę działa!

Mam na imię Justyna i jestem uczennicą naszej szkoły - klasy III A.

Chcę Wam podziękować za udział w akcji „ Wielka orkiestra świątecznej pomocy” pana Jurka Owsiaka.

Może wydaje się Wam, że Wasza praca włożona w tę akcję jest zwykłą kolejną pracą szkolną, obowiązkiem, że się opłaca, bo dostaniecie więcej punktów za zachowanie, że pieniążki na "JAKIEŚ DZIECI" zbiera cała Polska, więc my też możemy.

Nieliczni jednak wiedzą, że nie trzeba chodzić z puszkami po mieście (niektórzy z Was są zbyt młodzi, żeby móc to robić), by wesprzeć całą wspaniałą, gigantyczną  akcję. Podając ciepłą herbatę zmarzniętemu wolontariuszowi, robiąc całą górę kanapek i piramidę gofrów dla zgłodniałych - pomagaliście bardzo rodzicom i ich chorym dzieciom, które czekały na tę pomoc, również mnie. I nie tylko mnie - jest nas więcej chorych dzieci, jak ja - jest Gracjan, Adam, Oliwier, Patryk, Agnieszka, Konrad, Paulina, Krystian, Ania, Bartek... To nie wszyscy, ale to moi najbliżsi koledzy - Wasi również – są uczniami naszej szkoły, w Waszym wieku. TO WŁAŚNIE NAM POMAGACIE, włączając się do akcji WOŚP!

Jak wiecie - nie chodzę samodzielnie, bo moje nogi mnie nie słuchają! Dlatego większość czasu spędzam na wózku. Mojej mamie zależy na tym, bym miała jak najlepszy i najwygodniejszy "pojazd". Są one jednak bardzo drogie i nie wszystkich rodziców na nie stać. Mama śmieje się i mówi, że teraz mam swojego własnego mercedesa, gdyż dobre wózki kosztują tyle co samochody!

Kilka lat temu, gdy zbierano pieniążki dla dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym, otrzymałam pomoc od fundacji Pana Owsiaka - dostałam pieniążki na nowy, fantastyczny wózek, dzięki któremu mogę wyjść z mamą z domu na spacer, do szkoły! Tak naprawdę to uczęszczam do szkoły dzięki Wam.

Nieziemsko pomagacie swoim kolegom i koleżankom, czasami o tym nawet nie wiedząc... Dziękuję wszystkim uczniom, wolontariuszom i nauczycielom naszej szkoły w imieniu  własnym i pozostałych dzieci!

JESTEŚMY WAM WDZIĘCZNI DO KOŃCA ŚWIATA... I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!!!

Justyna Wiernicka -  wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariusza