„I Ty Możesz Zostać Św. Mikołajem”

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, zbierali słodycze i pluszaki dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

Akcja trwała od 7 do 18 grudnia z inicjatywy Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunami są panie: Beata Piwko, Ewa Filipek, Anna Rudzka i Jolanta Czarnuch.

Do zbiórki włączyli się również wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, które działa w szkole oraz dzieci z klasy II a i III e wraz z wychowawcami.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a chęć dzielenia się z innymi była ogromna.

Wsparcia udzieliła nam także Rada Rodziców, pani Mirosława Sidło prowadząca stołówkę szkolną oraz pani Monika Jarominiak.

Paczki wręczono 35 dzieciakom wytypowanym przez p. pedagog  w porozumieniu z wychowawcami klas. Radość z otrzymanych upominków była olbrzymia, a zadowolenie i uśmiech gościł na twarzach dzieci.

Opiekunowie  Małego i Dużego Samorządu wraz z uczniami serdecznie dziękują za duże wsparcie wszystkim, którzy wzięli udział w tak szczytnej akcji.

Opiekun Samorządu: Ewa Filipek