Szóstoklasiści wykazali się wiedzą o Wielkiej Brytanii i Niemczech

2 czerwca 2011r. swoją wiedzę z języków obcych mogli sprawdzić uczniowie klas VI naszej szkoły, biorąc udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i  Niemieckojęzycznych. W konkursie uczestniczyły cztery czteroosobowe drużyny, których skład wylosowany został tuż przed konkursem. W każdej drużynie znalazły się dwie osoby uczące się języka angielskiego i dwie uczące się języka niemieckiego. Drużyny odpowiadały na pytania dotyczące krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, których zakres obejmował między innymi sport, literaturę, muzykę, geografię czy zwyczaje.

Wszystkie pytania, odczytywane przez prowadzących, widoczne też były na ekranie telewizora, a nad poprawnością odpowiedzi czuwali nauczyciele języków obcych oraz jury w składzie: panie vice dyrektor Katarzyna Łusiewicz i Małgorzata Wawulska oraz pani Dorota Sławińska. Atrakcyjności konkursowi dodawały nagrody: Zjazd Tyrolski w Parku Linowym   w  Darłówku,  bilety  wstępu  do  Parku  Wodnego  „Jan”   w  Darłówku,   pizza w „Rarytasie” w Darłowie i bilety do kina „Bajka” w Darłowie. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą o krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, a uśmiech na ich twarzach pozwalał domyślać się, że z przyjemnością skorzystają ze zdobytych nagród.

Konkurs  Wiedzy  o Krajach Anglojęzycznych  i  Niemieckojęzycznych  odbywa  się w  naszej szkole  co roku i jest pewnego rodzaju zakończeniem programu realizowanego na  lekcjach języków obcych  i  mającego  na  celu  zaznajomienie uczniów  klas  szóstych z elementami wiedzy o krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego.