U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką…

Babcia i Dziadek - jak ważną rolę pełnią w życiu każdego dziecka, nikogo chyba o tym nie trzeba przekonywać. Ich wszechstronna pomoc w wychowaniu jest nieoceniona, zwłaszcza wtedy gdy są blisko. Wspierają rodziców i rozpieszczają wnuki. Dlatego też dzień 21 stycznia - Dzień Babci i 22 stycznia - Dzień Dziadka to ważne daty w kalendarzu każdego malucha.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie dwie klasy III i klasa IId postanowiły uczcić ten dzień zapraszając dziadków na małą uroczystość i słodki poczęstunek. Dzieci przygotowały wiersze i piosenki. Atmosfera była bardzo rodzinna. Dziadkowie mieli możliwość obserwowania wnuków wśród ich kolegów i koleżanek z klasy. Babcie miały wilgotne oczy, a dziadków rozpierała duma.

Wszyscy bawili się doskonale. Szkoda, że następny Dzień Babci i Dziadka dopiero za rok.

Barbara Hulewska