„Mały człowiek w świecie wielkich finansów"

tak brzmi temat lekcji o przedsiębiorczości prowadzonych w bieżącym roku szkolnym w klasach V i VI. Po zapoznaniu się z pojęciami podstawowymi dotyczącymi „gospodarki wolnorynkowej” jej zadaniami, założeniami i celami oraz prawami rządzącymi rynkiem przeszliśmy do poznawania „instytucji finansowych”, które odpowiadają za politykę finansową. W tym celu udaliśmy się do instytucji, która ma na celu dysponowanie zasobami finansowymi ludzi, czyli do Bałtyckiego Banku Spółdzielczego, który współpracuje z naszą szkołą koordynując działalność SKO. O zawiłościach pracy banku, pożyteczności jego istnienia, kredytach, lokatach, inwestycjach i obrotach pieniężnych opowiadała nam przemiła Pani – dyrektor Dorota Jakubowska. Zdobyte wiadomości pozwolą nam przejść do kolejnego etapu wiedzy o przedsiębiorczości czyli………cdn.

A.W.