BAŚNIOWE   ŚWIĘTA

Czarowność i magia świąt Bożego Narodzenia przyczyniły się do zorganizowania, 17 grudnia 2010 roku, kolejnego już spotkania z „pierwszakami” w bibliotece naszej szkoły. Odpowiedni klimat i nastrój tych zajęć został dodatkowo podkreślony przez ciepły blask świec, zapach igliwia i cichutko płynące w tle kolędy. Ponadto w bibliotece pojawiły się choinki, mieniące się światełka, mikołaje, bałwanki oraz „adwentowe buciki” z rozmaitymi niespodziankami. Te właśnie elementy dekoracji wykorzystane zostały następnie do zorganizowania wielu zabaw, w których z radością uczestniczyli wszyscy uczniowie.

Niebywałą frajdę sprawiła dzieciom „bajkowa choinka”, którą ozdabiały specjalnymi bombkami i świeczkami po odgadnięciu ukrytych tytułów bajek i baśni.

Jak się wkrótce okazało, nie był to koniec świątecznych niespodzianek. Bowiem pozostawiony przez Mikołaja worek, wypełniony był słodkimi podarunkami dla wszystkich „maluszków”.

Dzieci wracały do klas rozradowane i uśmiechnięte, co świadczy o tym, że tego typu zajęcia warto i należy kontynuować w latach następnych.