MISTRZOSTWO POWIATU SŁAWIEŃSKIEGO

W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 12 MAJA 2011r. drużyna dziewcząt z SP3 w składzie: Kamila Pawluk, Ania Rutkowska, Oliwia Stempnakowska, Julia Studzińska, Dominika Kużniarowska, Kasia Witkowska i Jagoda Dańko oraz drużyna chłopców w składzie: Miłosz Maksymowicz, Dawid Adamelak, Mikołaj Długasiewicz, Oskar Rybarczyk, Dominik Rybarczyk, Filip Mordacz, Dominik Giełażyn i Dominik Dziuba brali udział  w  MISTRZOSTWACH POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Postominie.

Do turnieju przystąpiły drużyny, które przeszły kwalifikacje miejskie i gminne: SP3 Darłowo, ZS Postomino, SP1 Sławno, SP Lejkowo, SP Ostrowiec, SP Pieszcz, SP Niemica.

Uczniowie rywalizowali zespołowo w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: skok w dal ze strefy, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m, bieg dla dziewcząt 600m i dla chłopców 1000m.

Zawody sportowe stanowiły okazję do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych oraz poznania atmosfery panującej na „prawdziwych” zawodach. Uczyły tolerancji i integracji z uczestnikami z innych szkół. Towarzyszyły temu same pozytywne doznania: radość i zadowolenie, rozwijanie poczucia własnej wartości.

Ostatecznie nasi czwórboiści zajęli II miejsce zdobywając tytuł VICE – MISTRZA POWIATU SŁAWIEŃSKIEGO (opiekun J. Roszak), a czwórboistki uplasowały się na IV pozycji (opiekun B. Żmuda).

B. Żmuda