„Jakże nie płonąć w podzięce …”

14 października to dzień, w którym nauczyciele i pracownicy szkoły obchodzą swoje święto. W tym dniu uczniowie składają podziękowania pedagogom za ich cierpliwość, trud i poświęcenie wkładane w ich nauczanie i wychowanie. W szkołach odbywają się akademie przygotowane przez uczniów.

Tegoroczne święto w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie było obchodzone jak co roku niezwykle uroczyście. Już od rana odświętnie ubrani przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego przechadzali się po korytarzach szkoły i wręczali nauczycielom własnoręcznie wykonane ,,laureczki – biedroneczki z życzeniami”.

Następnie w pięknie udekorowanej na tę okoliczność świetlicy, wystąpili najpierw najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

,,Dziękujemy, jak każdego roku …Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele” … takimi słowami podziękowali  za trud i pracę nauczycielom - uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej dzieci przedstawiły program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Iwanowskiej, gdzie recytowały wiersze, przeplatane wesołymi piosenkami przy akompaniamencie pani Grażyny Kopeć. Na zakończenie mali aktorzy odegrali scenkę tematyczną, która została nagrodzona, tak jak zresztą cały występ, gromkimi brawami.

Natomiast starsi uczniowie z klas IV-VI pod czujnym okiem swoich nauczycieli: pani Marzeny Wolskiej, pani Anny Lichańskiej, pani Joanny Klimaszewskiej i pana Radosława Kosackiego dedykowali bukiet przygotowanych melodii i wiązankę humoru, dowcipu z odrobiną wzruszenia w podziękowaniu tym, którzy czuwają nad ich edukacją oraz wszczepiają wiarę w siebie i korygują błędy.

Miłym akcentem na zakończenie występów było wręczenie przez przedstawicieli Dużego Samorządu Uczniowskiego na ręce pana dyrektora dla wszystkich pracowników, kosza z kwiatami oraz słowa: „O jeden listek jak serce złote poproszę jesień i bukiet wplotę. I dam go naszym Nauczycielom, bo przecież wiecie, że Nauczyciele z „Trójki” są najlepszymi w świecie”.

Oba występy uczniów przebiegały w serdecznej, wesołej atmosferze. Zebrani nagradzali artystów gromkimi, nieustającymi brawami, a dyrektor szkoły pan Andrzej Protasewicz serdecznie podziękował wszystkim występującym i obdarował ich słodyczami.

Joanna Iwanowska

Joanna Klimaszewska