Akcja dokarmiania ptaków

W okresie zimowym uczestnicy Koła przyrodniczego zorganizowali akcję „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. Podczas spotkań koła uczniowie poszukiwali informacji dotyczących ptaków pozostających zimą na naszym terenach. Następnie przygotowali gazetkę w sali nr 13, a także plakaty dotyczące prowadzonej akcji oraz wymagań pokarmowych ptaków – m.in. Jak dokarmiać ptaki zimą?, Jak przygotować karmę dla ptaków?, Czym dokarmiać ziarnojady a czym miękkojady?. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do akcji. Przynosili karmniki, które zawisły w naszym szkolnym ogrodzi, gdzie zorganizowano „Ptasią stołówkę”. Pokarm gromadzono przez cały okres akcji. Zorganizowano dyżury, podczas których uczniowie wraz z opiekunem dokarmiali ptaki. Pomoc ptakom okazała się też świetną nauką. Oprócz opieki uczniowie mieli możliwość obserwacji różnych gatunków ptaków, ich zachowań w tak trudnym dla nich okresie życia. Uczyli się odpowiedzialności i systematyczności. Najchętniej nasze karmniki odwiedzały wróble, sikorki i kosy.

Basia K.