GRUNT TO RODZINKA W SP 3 W DARŁOWIE

21 maja 2011 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Rodziny po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie zorganizowała  festyn rodzinny pod hasłem „Grunt to rodzinka”.

Podobnie jak w roku ubiegłym program imprezy obfitował w różnorodne i ciekawe atrakcje. Na scenie uczniowie prezentowali swoje umiejętności i zdolności artystyczne, muzyczne, aktorskie, taneczne. Ogromny zachwyt publiczności wywołał zarówno występ pań ze Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, aerobik mam i córek, jak i karaoke. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe, takie jak: skoki przez skakankę, odbijanie piłki, skoki w dal, przeciąganie liny, kręgle, zabawy z chustą animacyjną. W meczu w dwa ognie najlepszym zawodnikiem okazał się Krystian Brzezina z klasy VIC, który otrzymał z rąk dyrekcji szkoły atrakcyjną nagrodę. Ponadto odbyły się dwa mecze piłki nożnej Radni kontra Urzędnicy 2:3, oraz Urzędnicy kontra Dzieci 1:1.

Rodziny miały okazję wziąć udział w podchodach o Nagrodę Patrona Szkoły, w których I miejsce zajęła rodzina Stefańczuków, II miejsce - rodzina Czernickich, III miejsce - rodzina Bednarczyków.

W quizie „Jak dobrze znam swoją rodzinkę” I miejsce i nagrodę Dyrektora Szkoły zdobyła rodzina Kasprzyków, II miejsce - rodzina Redlińskich, III miejsce - rodzina Kaffke.

Ponadto odbył się  konkurs plastyczny „Rodzinna sztuka w przestrzeni”, w którym I miejsce i Nagrodę Rady Rodziców otrzymała Alicja Zdyr z klasy VIA , II miejsce - Patryk Hajdas z klasy VIB, III miejsce - Zuzia Bednarczyk, lat 3. Pozostali, biorący udział zostali nagrodzeni słodyczami.

Podczas festynu została wręczona Nagroda Burmistrza Miasta Darłowo za zajęcie I miejsca w konkursie fotograficznym „Wszechświat w obiektywie”, którą otrzymała pani Mariola Materniak, II miejsce - Przemysław Wiernicki z klasy IVB, III miejsce - pani Magdalena Wawulska.

W czasie trwania imprezy, dużym powodzeniem cieszyła się fantownia, w której dzięki zakupionym losom, można było otrzymać atrakcyjne nagrody (m.in.: 2 rowery górskie, odtwarzacze mp3, czajniki, grill ogrodowy, serwis obiadowy, kaski narciarskie, żelazko, odkurzacz, suszarkę, lokówko-suszarkę, rodzinne karnety na basen do hotelu Lidia, Panoramy Morskiej w Jarosławcu, obiad w pizzerii, zabawy dla dzieci w sali i na świeżym powietrzu, talony do realizacji w zakładach fryzjerskich i w siłowni).

Uwagę uczestników festynu przyciągało niezwykle barwne stoisko ekologiczne, propagujące zdrową żywność: owoce, warzywa, soki, domowe wypieki i przetwory, którymi chętnie wszyscy się częstowali. Słodki poczęstunek, kawę i herbatę oferowała Domowa Kawiarenka, do której przepyszne ciasta dostarczyli rodzice naszych uczniów, za co serdecznie im dziękujemy.

Podczas festynu zorganizowano także kiermasz rękodzieł, na którym panie ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów prezentowały swoje własnoręcznie wykonane prace. Swoimi zbiorami oraz zainteresowaniami chwaliły się również dzieci na Giełdzie Hobbystów.

Za udział w konkursach, konkurencjach sportowych, występach, każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem.

Na zakończenie wszyscy zebrali się przy ognisku, by wspólnie zjeść grochówkę i upiec kiełbaski.

Wspólna zabawa dzieci i ich rodziców przebiegała w atmosferze radości oraz dobrego humoru, a uśmiechnięte buzie dzieci były najlepszym dowodem świadczącym o sensowności i celowości podjętych działań.

Należy podkreślić, że ich różnorodność i atrakcyjność zawdzięczamy zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników SP3 w Darłowie, a także hojności naszych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Są to:

URZĄD MIEJSKI W DARŁOWIE

PIEKARNIA MARIAN GÓRAL

DELIKATESY „BATO” LILA KENDZIA

APTEKA „POGODNA” RADOSŁAW KURDZIEL

Osoby odpowiedzialne za organizację imprezy:

Joanna Klimaszewska

Anna Lichańska