„Jeden z dziesięciu”

Matematyka jest delikatnym kwiatem,

który rośnie nie na każdej glebie

i zakwita nie wiadomo kiedy i jak …

Jean Fabre

… wiedzą o tym na pewno uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Jeden z dziesięciu” dla Uczniów Klas Piątych zorganizowanego po raz kolejny przez matematyków naszej szkoły - Magdalenę Kasprzykowską i Halinę Bajor. W tym roku oprócz uczniów z naszej szkoły mieliśmy przyjemność gościć zawodników z SP1 w Sławnie, ZS 4 w Darłówku oraz ZS w Starym Jarosławiu.

Na początku uczestnicy konkursu wzięli udział w turze eliminacyjnej. Zadaniem każdego z uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 15 zadań zamkniętych. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 10 zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów. To oni przystąpili do matematycznych potyczek wzorowanych na znanym, telewizyjnym turnieju „Jeden z dziesięciu”.

W tym roku bezkonkurencyjna okazała się uczennica naszej szkoły Paulina Dominiak. Tuż za nią na podium znaleźli się Krzysztof Moskwa z Zespołu Szkół w Starym Jarosławiu i Nikola Olchowik także z SP3 w Darłowie. Matematyczni mistrzowie otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Dzięki temu konkursowi nasz delikatny, matematyczny kwiat trafił ponownie na żyzną glebę i może powoli wzrastać i zakwitać.

Magdalena Kasprzykowska

Agnieszka Nowak-Pawlicka