Recytują po angielsku i niemiecku

W Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się kolejny już Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Niemieckiej.

Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z Dąbek, Dobiesławia, Boleszewa, Starego Jarosławia, Lejkowa, Słowina .

Wiersze  oceniane  były  przez jury w składzie:  dyrektor SP3 w Darłowie  pan  Andrzej Protasewicz oraz z Gimnazjum Miejskiego w Darłowie pani Agata Błaszczak – nauczyciel języka angielskiego i pani Krystyna Ignaczak – nauczyciel języka niemieckiego. Uczniowie zaprezentowali wiersze o różnorodnej tematyce, wzbogacając swoje występy rekwizytami i strojem.

Po zakończeniu części konkursowej jury udało się na obrady, a na uczestników i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek, podczas którego dzielono się wrażeniami z konkursu.

Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród oraz pamiątkowych dyplomów, wszyscy ochoczo stawali do pamiątkowych zdjęć.

Międzyszkolny  Konkurs  Recytatorski  Poezji  Angielskiej  i  Niemieckiej, który odbywa  się,  co  roku w darłowskiej „Trójce” od kilku już lat, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród okolicznych szkół podstawowych. W tym roku frekwencja również dopisała – w sumie w konkursie uczestniczyło 8 szkół podstawowych.

Mamy, więc nadzieję na kolejne takie spotkanie za rok, a wszystkim laureatom, uczestnikom i ich opiekunom jeszcze raz gratulujemy! Dziękujemy też Radzie Rodziców z SP3 w Darłowie za wsparcie finansowe przy realizacji konkursu.