Koncert zimowy na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie

Dnia 12 lutego 2011 roku o godzinie 11.30 odbył się kolejny już Koncert Zamkowy w Darłowie (z cyklu muzyka na zamku) w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Słupsku z filią w Sławnie.

W koncercie wystąpiło 24 uczniów w wieku od 6 do 14 lat, prezentując swoją grę na: skrzypcach, gitarze, akordeonie, flecie prostym i poprzecznym, klarnecie. Nasza uczennica z klasy 6a - Kamila Pawluk - pełniła honory prowadzącej koncert, zapowiadając występy poszczególnych uczniów. Sama również uświetniła tą uroczystość grą na gitarze, wykonując utwór Jorge Cardosa „Walc wenezuelski”. Gościnnie wystąpił absolwent tej szkoły Aleksander Gaik, obecnie uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Słupsku. Wszyscy goście zauroczeni byli przepiękną grą uczniów. Temu niecodziennemu wydarzeniu kulturalnemu przysłuchiwali się uczniowie klasy 4d pod opieką p. B. Żmudy.

B. Żmuda