Konkursy interdyscyplinarne

Zachodniopomorski Kurator Oświaty organizuje corocznie konkursy interdyscyplinarne dla uczniów szkół podstawowych. Ich celem jest między innymi rozwijanie zainteresowań uczniów, pobudzanie do twórczego myślenia oraz wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego stopnia. Najpierw odbywają się eliminacje szkolne tych konkursów, następnie rejonowe i wojewódzkie.

19 października 2010 roku miały miejsce szkolne eliminacje Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii. Wzięło w nich udział trzydzieścioro uczniów klas piątych i szóstych. Po godzinie 10.00 uczestnicy zgromadzili się w świetlicy szkolnej, aby przez czterdzieści pięć minut rozwiązywać zadania sprawdzające ich wiadomości i umiejętności humanistyczne. Po sprawdzeniu prac okazało się, że najwięcej punktów i prawo do reprezentowania szkoły w konkursie rejonowym 3 XII zdobyli: Kacper Krakowiak (6a), Kamila Stefaniak (6c) i Weronika Firmowska (6d).

Kilka dni później, 22 października, zmagano się z zadaniami przygotowanymi na szkolne eliminacje Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody. Tym razem w szranki stanęło szesnaścioro uczniów. Najwyższe wyniki uzyskali: Kacper Krakowiak (6a), Oliwia Lendzian (6a), Julia Studzińska (6c) i Milena Łusiak (6b).

6XII, w mikołajki, wybiorą się oni do Sławna na eliminacje rejonowe.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.

Justyna Krakowiak