TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

,,DRUŻYN PODWÓRKOWYCH’’

w ramach FERII ZIMOWYCH 2011

Ferie zimowe w SP3 upłynęły również na sportowo. Celowo wybraliśmy aktywną formę spędzania wolnego czasu. Uznaliśmy, że właśnie sport istotnie wyrówna obciążenia fizyczne i psychiczne z minionego semestru. Zachęcaliśmy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w ramach zmagań sportowych. Propagowaliśmy korzyści płynące ze zdrowego trybu życia.

Program naszej oferty był bardzo bogaty. Zajęcia odbywały się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Dla dzieci klas IV- VI przygotowane były różnorodne dyscypliny sportowe: piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka ręczna, halowa piłka nożna, unihoc, różnego rodzaju zabawy. Dla uczniów klas III przygotowane były gry zespołowe oraz hip-hop.  Na zajęciach panowała atmosfera radosnej zabawy.

Dodatkowo w ramach ferii zimowych zorganizowany został Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców ,,Drużyn Podwórkowych (organizator Beata Żmuda) dla dzieci z Darłowa i okolic (Darłówko, Dąbki, Kopnica itd.).

Piłka koszykowa cieszy się niesłabnącą popularnością, wiec dzieci z chęcią uczestniczyły w turnieju. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Towarzyszyły temu ogromne emocje, zarówno ze strony grających jak i kibicujących. Drużyny zaprezentowały szeroki wachlarz umiejętności koszykarskich. Wykazały się pomysłowością w doborze nazw drużyn.

I miejsce w Turnieju

w kategorii dziewcząt zajęła drużyna „DZIKIE WĘŻE” w składzie: D. Kuźniarowska,  K. Furmańska, N. Olchowik, A. Rutkowska i J. Wasiel,

zaś w kategorii chłopców - drużyna „LAKERS” w składzie: S. Bocheński, R. Gryciuk, M. Maksymowicz, J. Pietrzak i K. Witkowski.

W/w uczniowie otrzymali dyplomy oraz za zwycięstwo bilety do kina na film „SAFARI”, dzięki uprzejmości DARŁOWSKIEGO OŚRODKA  KULTURY.

Beata Żmuda