LAPONIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Na początku grudnia, na głównym placu miasta zorganizowaliśmy festyn „Darłowska Laponia Świętego Mikołaja”, przy współpracy z Darłowskim Centrum Wolontariatu i Szkolnymi Klubami Wolontariusza z Darłowa i Dąbek.

Na festynie byliśmy gospodarzami szkolnego stoiska - „Gabinet Mikołaja”, gdzie sam święty (Pan Andrzej Protasewicz) przyjmował dzieci, wysłuchiwał ich próśb, obdarowywał je słodkościami i drobnymi upominkami. W „Gabinecie” przygotowanym i prowadzonym przez Panie: Małgorzatę Wawulską, Katarzynę Łusiewicz (fot.), Joannę Iwanowską, Annę Bukowską, Joannę Klimaszewską, Beatę Wojtkowską, Justynę Tomczyk, Wiolettę Mordacz, Annę Lichańską, Ewę Filipek, Beatę Łoin, Barbarę Hulewską, każde dziecko mogło samodzielnie wykonać ozdobę choinkową – papierowego Anioła Bożego Narodzenia, udekorować przygotowane wcześniej ozdoby z masy solnej, narysować lub napisać swoje marzenia i pragnienia w „Księdze życzeń” Mikołaja.

Nasi uczniowie z klas IA, IIID i IIIE prezentowali się z programami artystycznymi na scenie. Klasa IA (20 osób) wystąpiła z przedstawieniem „W oczekiwaniu na św. Mikołaja”, przygotowanym przez panie: Justynę Tomczyk i Dorotę Sławińską. Klasy III D i E (45 osób), wystąpiły z repertuarem muzycznym o tematyce świątecznej, przygotowanym pod kierunkiem pań: Bogusławy Skonecznej i Aldony Śmigielskiej.

Za występy dzieci otrzymały gromkie brawa ze strony publiczności i samego Mikołaja.

Nauczyciele: Beata Żmuda, Joanna Szlagowska i Radosław Kosacki, ze sceny prowadzili i rozgrzewali publiczność zimowym aerobikiem, „Makareną” i zabawami ze śpiewem.

W trakcie imprezy, nasi wolontariusze, obsługiwali stoisko kiermaszowe, przygotowane wspólnie z paniami ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Darłowa. Na kiermaszu można było kupić świąteczne kartki, ozdoby i upominki przygotowane przez dzieci i panie ze ZERiI na zajęciach artystycznych.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na utworzenie funduszu stypendialnego dla zdolnych dzieci z naszego miasta, oraz na działalność klubów wolontariusza. Cała impreza utrwalona została przez Panią Barbarę Wątroba, która nagrywała przebieg zabawy szkolną kamerą.

Małgorzata Marek