Dni Darłowa - Trójka tak 3-mać!

N a w i e ś ć o D n i a c h D a r ł o w a n a s z a s z k o ł a z a  r e a g o w a ł a w i e l k i m e n t u z j a z m e m.

W końcu Trójka jest integralnym elementem tego miasta!

W piątek 24 września ze słońcem nad głowami i duchem sportowej walki w sercach wyruszyliśmy na Miejski Dzień Sportu, by rywalizować o puchar burmistrza miasta.            Nasi sportowcy dzielnie zmagali się z trudami różnych konkurencji, a my tak mocno dopingowaliśmy, że ich wysiłek zaowocował pięknym trofeum, które dumnie zdobi teraz szkołę.

W zawodach sportowych reprezentanci klas I-VI naszej szkoły zdecydowanie pokonali Zespół Szkół nr 4 z Darłówka, zajmując I miejsce i zdobywając puchar Burmistrza Królewskiego Miasta Darłowo w kategorii Szkoły Podstawowe.

Skład drużyny klas I-III: Angelika Kuś, Kacper Płachta, Dawid Siwek, Michał Breszka, Kasia Pańka, Natalia Wieczorek, Tomasz Sawka, Marcel Skotarczyk, Jakub Skrzypczyński.

Skład drużyny klas IV-VI:

Dominika Kuźniarowska, Ania Rutkowska, Julia Studzińska, Kamila Stefaniak, Kasia Witkowska, Jagoda Danko, Kamila Pawlak,

Dominik Giełażyn, Dawid Adamelak, Robert Wszelaki, Mikołaj  Długasiewicz, Marlena Abramczuk.

Opiekunami zespołów byli: Joanna Szlagowska, Radosław Kosacki, Jerzy Roszak.

W sobotę też nie próżnowaliśmy, warto przecież pochwalić się innym naszym dorobkiem. A jest czym! Uczniowie i nauczyciele SP 3 odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach na różnych szczeblach, zdobywają liczne nagrody, dyplomy i puchary, dlatego zależało nam, by ukazały swe oblicze miastu. Stoisko przygotowane przez panie: Elżbietę Juszczyk - nauczycielkę plastyki, Ewę Filipek, Justynę Tomczyk (nauczanie zintegrowane) oraz uczniów klasy VI C: Kamilę, Dominikę i Filipa promowało naszą szkołę naprawdę skutecznie, wzbudzając wielkie zainteresowanie bogatą i pomysłową wystawą. Odwiedzili nas liczni goście, m.in.: była dyrektor szkoły pani Danuta Arłukowicz, nauczyciele, rodzice naszych uczniów, byli, obecni i przyszli (mamy nadzieję J) uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Darłowa i okolic.

Wszyscy będziemy wspominać te dni miło i … zapraszamy na naszą wystawę za rok.

AR, JR