,,Misie znane i lubiane”

,,…Miś ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest,

żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz …”

Pluszowe misie – miękkie i miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od ponad 100 lat towarzyszą najmłodszym na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy, łagodzą lęk przed samotnością, a przede wszystkim bawią i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Nic więc dziwnego, że pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego święta, które przypada na 25 listopada.

Z tej okazji w naszej bibliotece już po raz trzeci zorganizowaliśmy ,,Misiowe urodziny”, na które zaprosiliśmy uczniów klas drugich wraz z wychowawcami. W tym dniu każde dziecko przyniosło ulubionego pluszaka, a bibliotekę dzięki odświętnej dekoracji zamieniliśmy w ,,Misiolandię”.

W programie urodzinowego spotkania nie zabrakło atrakcji. Wszyscy chętnie rozwiązywali krzyżówkę, zagadki oraz rysowali klasowego misia, którego zabrali ze sobą. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali również bajki ,,O Zbysiu i jego pluszowym misiu”, którą przeczytał im dyrektor szkoły pan Andrzej Protasewicz. Podczas spotkania w tle słychać było najpiękniejsze piosenki o misiach. Punktem kulminacyjnym był ,,cukierkowy tort” i gromkie ,,100 lat”, oraz małe co nieco dla wszystkich uczestników urodzin. Uczniowie natomiast obiecali, że zawsze będą przytulać misie i nie pozwolą im zrobić krzywdy, a urwane uszy oraz noski pięknie im poprzyszywają.

Na pamiątkę tego niecodziennego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały specjalnie przygotowane książeczki o misiach do pokolorowania.

Misiowi podobało się przyjęcie urodzinowe i prezenty od drugoklasistów więc zaprosił ich na kolejne spotkanie za rok.

Joanna Klimaszewska