Szkolny Konkurs Mitologiczny klas piątych

17 maja 2011 roku w darłowskiej „Trójce odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla klas V.

Jego celem była aktywizacja dzieci, stworzenie uczniom zdolnym, zainteresowanym historią i literaturą okazji do wykazania się posiadaną wiedzą i umiejętnościami oraz popularyzowanie kultury antycznej. W konkursie wzięły udział  3 osobowe zespoły reprezentujące każdą klasę piątą.

W pierwszej części przedstawiciele poszczególnych klas wystąpili przebrani za dowolną postać mitologiczną, prezentując ją.  Wszystkie stroje były dopracowane i starannie wykonane. Ocenie podlegała prezentacja postaci (strój, rekwizyty, pomysłowość) oraz samo wystąpienie m.in. płynność i oryginalność wypowiedzi.

W drugiej części uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe, rozwiązywali krzyżówki oraz wyjaśniali znaczenia związków i zwrotów powstałych „na  bazie kultury helleńskiej.

Nad poprawnością wykonywanych przez uczniów zadań czuwała komisja w składzie: pani Justyna Krakowiak, pani Katarzyna Łusiewicz, pani Joanna Klimaszewska.

Po zaciętej i pełnej emocji walce wyłoniono zwycięskie klasy:

I miejsce   kl. VD ucz. Marta Sobieraj, Paulina Dominiak, Adam Pasławski,

II miejsce  kl. VE  ucz. Patryk Pyszniak, Artur Królik, Piotr Śmigielski,

III miejsce kl. VB ucz. Natalia Ordak, Marta Warda, Michał Wrześniewski.

Atmosfera starożytnej Hellady panująca na konkursie udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Dzieci bawiły się znakomicie, a zwycięzcom gratulujemy!

Maria Bernacka