Niech żyje Polska!

Listopadowe spotkanie przyjaciół ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna dłoń” i z przedszkoli „Jacek i Agatka” oraz Przedszkola nr 1, odbywało się pod hasłem „Niech żyje Polska”.

W atmosferze święta narodowego „Święta Niepodległości” wolontariusze: Patryk Kumoch, Weronika Drzewucka i Nikola Jacyszyn czytali dzieciom legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”. Po wysłuchaniu legendy, przedszkolacy opowiadali jej treść z użyciem barwnych ilustracji. Mali obywatele Darłowa doskonale znają nazwę naszego państwa, potrafią także wytłumaczyć jej pochodzenie. Wiedzą, że Gniezno było pierwszą stolicą Polski, oraz jaki znak zatrzymał Lecha pod wielkim dębem.

Dzieci, z dużym zaangażowaniem, przygotowywały kotyliony w barwach narodowych, które z radością i dumą nosiły przypięte na piersiach.

Nasi przedszkolacy to prawdziwi patrioci.