Turniej piłki nożnej

w ramach Ogólnopolskiego Sportowego Turnieju Miast i Gmin

Ruch i aktywność fizyczna mają zbawienny wpływ na życie każdego człowieka, potrafią uczynić go przyjemniejszym i zdrowszym. Pamiętając o tej zasadzie propagujemy i upowszechniamy sport  w atrakcyjnej i intensywnej formie dla młodzieży szkolnej.

W ramach Ogólnopolskiego Sportowego Turnieju Miast i Gmin, którego ideą jest zachęcanie młodzieży do spędzania wolnego czasu na powietrzu oraz uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny sportu dla zdrowia i lepszego samopoczucia-nauczyciele wf (B. Żmuda, R. Kosacki) byli organizatorami imprezy sportowej dla uczniów naszej szkoły.

Na płycie trawiastego boiska w dniach 30-31 maja spotkali się uczniowie i uczennice klas III-VI. Uczestniczyli w zmaganiach sportowych w turnieju piłki nożnej propagując ogólnopolską ideę. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym. Uczniowie uczyli się tolerancji i integracji z uczestnikami z innych klas, popularyzowali aktywny i zdrowy styl życia, wykazywali się aktywnym  postępowaniem we wspólnym działaniu, kształtowali pozytywne postawy moralne i społeczne w oparciu o wartości tkwiące w sporcie. Kibice i kibicki zagrzewały do boju wszystkie drużyny zachęcając dopingiem do czystej i szlachetnej rywalizacji.

I miejsce w rywalizacji klas VI zajęła drużyna TERMINATORÓW, II miejsce dogrywką w rzutach karnych wywalczyła sobie drużyna GREAT FOOTBALL CLUB przed drużyną SKRZYDLATE ŚWINIE.

I miejsce w rywalizacji klas V zajęła drużyna SPARTA, II miejsce dogrywką w rzutach karnych wywalczyła sobie drużyna FC DARŁOWO przed drużyną PCHEŁKI.

I miejsce  w  rywalizacji klas IV zajęła  drużyna  FC BARCELONA, II miejsce, po  zaciętym  meczu, w finale wywalczyła drużyna CZERWONI, III równorzędne miejsce zdobyły drużyny FC POLISH oraz FC KOZAKI (reprezentacja klas III zaproszona na zawody)

Podczas trwania turnieju wyłoniliśmy najlepszych napastników, obrońców i bramkarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Impreza przebiegała w atmosferze radości i zdrowego współzawodnictwa.

Beata Żmuda