DZIEŃ PAPIESKI

10 Października obchodziliśmy już 10 Dzień Papieski, wydarzenie ustanowione jeszcze za życia Sługi Bożego Jana Pawła II dla uczczenia jakże ważnego - dla Kościoła i dla świata - pontyfikatu. Dzień Papieski organizowany jest w całej Polsce. To wyraz naszego hołdu i niegasnącej pamięci o

Papieżu - Polaku.

W tym dniu – oprócz modlitwy, pogłębionej refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II i związanymi z tym wydarzeniami kulturalnymi – to także troska o powołaną przez Konferencję Episkopatu Polski Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast. Stypendyści ci są „żywym pomnikiem” budowanym przez Polaków Janowi Pawłowi II.

W tym dniu również nasze Szkolne Koło Caritas wzięło czynny udział w całodziennej zbiórce na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przy kościele św. Gertrudy.

Dzieci wszystkim ofiarodawcom rozdawały naklejki i obrazki  upamiętniające to Dzieło. Zostało zebranych 960 złotych.  Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.

Grażyna Ososko