Akcja „Poczytaj mi, przyjacielu”

W roku szkolnym 2010/2011 Szkolny Klub Wolontariusza „Pomocna dłoń” działający w Szkole Podstawowej nr 3  w Darłowie, przystąpił do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Poczytaj mi, przyjacielu”. W ramach programu  wolontariusze pod opieką nauczycieli przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla przedszkolaków.  Pierwsze spotkanie wolontariuszy (Nikola Jacyszyn, Nikola Kubaszewska, Weronika Drzewucka, Dawid Białek ) pod opieką pani Ewy Filipek odbyło się  29.10.2010 w Przedszkolu nr 1 z grupą 5/6-ciolatków, którą opiekowała się pani Maria Siemieniuk. Wolontariusze zaprezentowali maluchom wiersz „Kłopoty Burka z podwórka”, uczestniczyli we wspólnej rozmowie, zabawie i zajęciach plastycznych pod kierunkiem opiekuna. Podczas spotkania panowała miła atmosfera, która sprzyjała zaangażowaniu przedszkolaków, a wolontariuszom dawała zadowolenie z dobrze spełnionego zadania. W przygotowaniu są już następne spotkania.

Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie mają okazję zetknąć się z wolontariatem, kontakt z młodszymi dziećmi uczy ich budowania więzi, a publiczne wystąpienia pozwalają zyskać więcej pewności siebie.

Ewa Filipek