SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Jak napisać nazwę naszego województwa? Czy porzeczka piszemy przez rz czy ż? Wyraz homogenizowany ma na początku h czy może ch?

Z tymi i innymi trudnościami niełatwej polskiej pisowni musieli poradzić sobie finaliści konkursu „Ortograficzna przebieżka” zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych i trwał od października do czerwca. Piątoklasiści w czasie lekcji języka polskiego poznawali i stosowali w praktyce zasady ortograficzne. Pod koniec każdego miesiąca odbywał się sprawdzian podsumowujący pracę.

W czerwcowym dyktandzie finałowym wzięło udział dwudziestu jeden najlepszych znawców ortografii. Po sprawdzeniu prac okazało się, że I miejsce zdobyła Anna Ciechanowska (5d), II miejsce - Aleksandra Worobiej (5e), a III miejsce- Natalia Ordak (5b) i Paulina Szymańska (5e).

Zwycięzcom i ich nauczycielom j. polskiego gratulujemy!

Justyna Krakowiak