Przedszkolaki z wizytą w szkole

„Szkoła to tylko trochę

większe przedszkole”

W dniach 6.04 - 8.04. 2011 roku dzieci z zaprzyjaźnionych darłowskich przedszkoli: Przedszkola nr 1, nr 2 im. J. Porazińskiej i nr 3 ,,Jacka i Agatki” na zaproszenie dyrektora szkoły A. Protasewicza złożyły wizytę w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Coroczne spotkania sześcio- i siedmiolatków mają na celu przybliżenie przyszłym pierwszoklasistom warunków, w jakich będą zdobywać pierwsze „szlify uczniowskie” oraz pokazanie, jak wspaniale  można bawić się i uczyć w naszej placówce.

Przedszkolaki zwiedziły całą szkołę. Miały możliwość zobaczyć między innymi: sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, gabinet pielęgniarki oraz logopedyczny, pracownie komputerowe, szatnię, sklepik szkolny oraz sale gimnastyczne i boiska sportowe.

Uczestniczyły w zajęciach klas: 1a (wych.  J. Tomczyk),  1b (wych.  W. Mordacz), 1d (wych.  A. Bukowska), 2c (wych. J. Iwanowska), 3c (wych. D. Krajczyńska-Gruba), 3d (wych. B. Skoneczna) i 3e (wych. A. Śmigielska), gdzie mieli okazję zasiąść w ławkach, obejrzeć książki, zeszyty i przybory szkolne starszych koleżanek oraz kolegów. Panie wychowawczynie opowiadały o swoich podopiecznych, a oni zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, plastyczne i aktorskie. Nie zabrakło również wspólnej zabawy uczniów z przedszkolakami oraz rozwiązywania różnorodnych zagadek, rebusów i krzyżówek. Ponadto, w dowód sympatii, przyszli pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona naszych przyjaciół i otrzymali znaczek z logo szkoły i napisem: „Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie”.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały środowisko szkolne, po którym oprowadzała ich Joanna Klimaszewska oraz zapewniały, że do takiej właśnie szkoły chciałyby chodzić. W podziękowaniu za miłą gościnę wraz z wychowawczyniami wręczyły drobne upominki, własnoręcznie wykonane. Mamy nadzieję, że ta wizyta, pełna wrażeń dla każdego z nich, pomoże i ułatwi im bezstresowo przekroczyć próg szkoły we wrześniu.

Do zobaczenia wkrótce!

Joanna Klimaszewska