„Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”

15 kwietnia 2011r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” prowadzone przez panią Barbarę Hulewską, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań recytatorskich dzieci poprzez poszukiwanie ciekawej i wartościowej literatury, propagowanie piękna języka ojczystego oraz poznawanie twórczości różnych pisarzy.

Wiersze polskich autorów recytowało 70 uczniów z klas I-VI. Szczególnie licznie udział w konkursie wzięli uczniowie z klas młodszych, którzy swoim zaangażowaniem i pomysłowością wzbudzali wiele sympatii nie tylko ze strony jury, ale także rozbawili publiczność.

Popisy recytatorskie dzieci, w dwóch kategoriach: klasy I–III i IV-VI, oceniało jury w składzie: Andrzej Protasewicz, Maria Bernacka, Ewa Filipek i Joanna Iwanowska. Poziom recytatorów był wysoki i jak zwykle trudno było wyłonić najlepszych.

Ostateczne wyniki konkursu są następujące:

Grupa młodsza „Ptaszęta” klasy I-III

I    miejsce  – Piotr Szymczak kl. I b

II   miejsce  – Magdalena Budzar kl. II c

III  miejsce  – Natalia Karska kl. II b

Wyróżnienia otrzymali: Hanna Pawlicka kl. III d, Natalia Kulińska kl. III d i Laura Połczyńska kl. I b.

Grupa starsza „Ptaki”  klasy IV-VI

I     miejsce  – Klaudia Szymczak kl. V a

II    miejsce  – Jagoda Jaźwińska kl. IV e

III   miejsce  – Klaudia Pluta kl. IV d

Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Polakowska kl. IV e i Natalia Ordak kl. V b.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wezmą teraz udział w dalszych eliminacjach konkursu – na etapie miejskim.

Życzymy im powodzenia.

Organizatorzy konkursu: