Ze świąteczną wizytą w Anglii i Niemczech

20 grudnia odbyła się w naszej szkole kolejna już edycja konkursu wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych w  krajach anglo - i niemieckojęzycznych.

W konkursie udział wzięli uczniowie z klas V i VI, którzy podzieleni zostali na cztery czteroosobowe drużyny. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością tradycji świątecznych, znać kolędy i piosenki świąteczne, wiedzieć jak Anglicy i Niemcy obchodzą święta. Wiele emocji przysporzyło zadanie polegające na pomysłowym zapakowaniu prezentu świątecznego.

Odpowiedzi drużyn oceniało jury w składzie: pan dyrektor Andrzej Protasewicz, pani Joanna Klimaszewska, pani Aldona Śmigielska.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem, a konkurs przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Merry Christmas! Frohe Weihnachten!

A. Kosiorek , M. Michnik-Dydyna