Olimpiada Wiedzy o Kulturze i Sztuce Regionu 2011

Mała Ojczyzna z Ziemią Sławieńską od kilku lat stała się powodem do wyrażania szacunku dla jej dorobku kulturowego w ramach Olimpiady Wiedzy o Kulturze i Sztuce Regionu.

Tradycyjnie organizatorami kolejnej edycji olimpiady jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie oraz Dział Edukacji i Promocji Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie.

Partnerami są: Referat Promocji i Współpracy Zagranicznej przy Urzędzie Miasta Darłowo, Referat Promocji i Turystyki przy Urzędzie Gminy Darłowo.

Honorowy patronat sprawują: Burmistrz Miasta Darłowo, Wójt Gminy Darłowo

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: pani Justyny Krakowiak, pani Elżbiety Juszczyk, pana Andrzeja Protasewicza i pana Radosława Kmiecika zdobywali tajniki wiedzy o regionie aby uczestniczyć w tegorocznych eliminacjach.

Dnia 13 maja 2011 roku w SP 3 odbył się I ETAP olimpiady.

Komisja sprawdziła prace i określiła wyniki 27 uczestników i wytypowała uczniów do II etapu olimpiady, który odbędzie się 27 maja 2011 roku o godz.10.00 w Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie.

Uczniowie zakwalifikowani do II ETAPU

W kategorii klas VI

1. Krakowiak Kacper 6a

2. Balicka Marta 6d

W kategorii klas V

1. Piotr Śmigielski 5a

2. Kamila Kleczewska 5b

W kategorii klas IV

1. Syriusz Sieroń 4d

2. Borys Jaźwiński 4e

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za II ETAP. Do miłego spotkania na uroczystej Galii 31 maja 2011 o godz. 10.00 w darłowskim zamku.

Komisja konkursowa