Dzień Seniora

Dzień Seniora obchodzony jest  w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie po raz drugi. Inicjatorem spotkań jest Szkolny Klub Wolontariusza, który od dwóch lat współpracuje z Darłowskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Tegoroczne spotkanie odbyło się 17 listopada 2010 roku w bibliotece naszej szkoły. Na uroczystość przybyło zacne grono Pań, które z niesamowitą energią angażują się w rozmaite działania. Chętnie uczestniczą w różnych formach aktywności, prowadzą zajęcia z wolontariuszami, przekazując im swoja wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin.

Wśród zaproszonych gości był także Burmistrz Miasta Darłowo pan Arkadiusz Klimowicz i Dyrekcja szkoły.

Spotkanie rozpoczął dyrektor pan Andrzej Protasewicz, który uroczyście powitał przybyłych gości i złożył  paniom serdeczne życzenia „….Oby nigdy nie brakowało Wam sił i zapału do wspierania kolejnych pokoleń….”. Do życzeń przyłączył się Burmistrz Arkadiusz Klimowicz i wyraził swoją wdzięczność i zadowolenie  z udziału w spotkaniu.

Prezentacja multimedialna, obrazująca współpracę Seniorek z naszym SKW, rozpoczęła część artystyczną, której kontynuacją były wiersze recytowane przez uczniów  klasy III, przeplatane piosenkami Czesława Niemena, Kasi Sobczyk i Alibabek.

Część artystyczna zakończyła się wręczeniem naszym Paniom symbolicznych upominków,  kwiatów i laurek.

Całość spotkania dopełniły rozmowy przy herbacie, kawie i ciastach z domowych wypieków.

Tradycja owego święta polega nie tylko na niepowtarzalnym jego klimacie, ale przesycona jest mądrością i refleksyjną dyskusją międzypokoleniową.

Tegoroczna uroczystość nie byłaby tak piękna, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, którym składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy paniom: Dorocie Krajczyńskiej - Gruba, Katarzynie Łusiewicz, Małgorzacie Wawulskiej, Katarzynie Tocha, Małgorzacie Adrian, Joannie Klimaszewskiej oraz panom: Andrzejowi Protasewiczowi, Rafałowi Ostrowskiemu, Marcinowi Materniakowi, Damianowi Łukaszewskiemu.

Opiekunowie SKW

przy SP3 w Darłowie