POSPRZĄTALI ŚWIAT

Już od siedemnastu lat Polacy biorą udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”. Podobnie jak w latach ubiegłych, do akcji dołączyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

17 września dzieci z klas I-V w czasie zajęć lekcyjnych rozmawiały ze swoimi nauczycielami na tematy związane z ochroną środowiska i segregacją odpadów. Natomiast około stu uczniów klas szóstych wyposażonych w worki i rękawiczki wyruszyło na ulice i osiedla Darłowa, aby pozbierać śmieci pozostawione przez innych. Mimo nie najlepszej pogody szóstoklasiści z zapałem sprzątali swoje miasto. Pokazali, jak bardzo na sercu leży im schludny wygląd Darłowa.

Widocznym efektem pracy uczniów była duża ilość worków napełnionych śmieciami, które zebrane zostały w wyznaczonych punktach.

Justyna Krakowiak