Muzyczne „Walentynki” w Trójce

Walentynki to święto zakochanych, kochanych, podkochujących się, kochliwych… Dnia 10 lutego 2011 r. w szkole podstawowej nr 3 w Darłowie drużyny trzyosobowe z klas IV-VI stoczyły bitwę na głosy w czasie walentynkowego konkursu karaoke, który przygotowały panie A. Lichańska i J. Klimaszewska.

Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy 6C Julia Studzińska, która przedstawiła historię dnia zakochanych, następnie Klaudia Szymczak z klasy 5A wykonała wiersz Jana Brzechwy pt. „Żuk”, a Klaudia Wieczyńska i Tomek Sawka z klasy 3 D „wyznawali sobie miłość” pięknie recytując wiersz dla zakochanych.

Po uroczym wstępie przyszedł czas na pokonywanie nieśmiałości przez uczniów, którzy godnie reprezentowali swoje klasy i świetnie radzili sobie śpiewając wylosowane utwory. Repertuar był zróżnicowany, od piosenek nowoczesnych, rockowych po utwory stare, ale jare. Publiczność bawiła się cudownie, a drużyny pod czujnym okiem jury prezentowały swoje umiejętności wokalne. Liczyła się interpretacja utworu, zaangażowanie w śpiew i ogólny wyraz artystyczny. Poziom był bardzo wyrównany, niestety jak to często bywa zwycięzca jest jeden.

I miejsce zajęła klasa 5A: Hania Mrozińska, Klaudia Szymczak, Mikołaj Chudoba,

II miejsce -klasa 4E: Jagoda Jaźwińska, Jagoda Chudoba i Natalia Cybulska,

III miejsce - klasa 6E:  Wiktoria Gębicka, Wiktoria Makaś i Kasia Borowska.

Drużyny otrzymały walentynkowe maskotki. Nie zabrakło również nagród pocieszenia w postaci słodkiego serduszka.

A. Lichańska