TYDZIEŃ WOLONTARIATU W SP3

Obchody „Tygodnia Wolontariatu” - akcji „Szkoły bez przemocy”, rozpoczęliśmy 5 grudnia, festynem „Darłowska Laponia Świętego Mikołaja”, gdzie nasza szkoła przygotowywała stoisko „Gabinet Świętego Mikołaja”.

W dniach od 6 do 10 grudnia, na terenie szkoły odbywały się akcje o charakterze edukacyjnym i charytatywnym. Wolontariusze SKW utworzyli na terenie Biblioteki szkolnej punkt informacyjny dla uczniów, pracowników szkoły i rodziców, gdzie można było uzyskać informacje na temat idei wolontariatu oraz działalności szkolnego klubu. Wolontariusze prezentowali różne publikacje, literaturę dotyczącą działalności wolontaryjnej. Udzielali odpowiedzi na pytania związane z pracą w klubie.

W ramach zajęć edukacyjnych, nauczyciele klas I – III, prowadzili lekcje na temat „Na czym polega pomaganie?” W klasach IV – VI wychowawcy z uczniami wyjaśniali „Kiedy pomaganie staje się wolontariatem?”. W trakcie zajęć była możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnych z pracy klubu „Pomocna dłoń”.

W „Tygodniu Wolontariatu” trwała zbiórka zabawek, słodyczy i innych akcesoriów, które przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeznaczyli na przygotowanie paczek świątecznych dla naszych uczniów.

Paczkę, dla rodziny w trudnej sytuacji materialnej, przygotowywali także pracownicy szkoły zaangażowani w akcję „Szlachetna paczka”, w której uczestniczył nasz klub.

Małgorzata Marek