Wybiła już godzina. Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna…

1  września  2010 roku  był  dla  pierwszoklasistów  ze  Szkoły  Podstawowej  nr  3 w Darłowie – dniem wyjątkowym. W tym dniu najmłodsi uczniowie uczestniczyli nie tylko w rozpoczęciu roku szkolnego 2010/2011, ale także w ślubowaniu i pasowaniu na ucznia.

W sali gimnastycznej „Trójki” zebrali się uczniowie klas pierwszych i ich rodzice, dyrekcja szkoły, wychowawcy klas oraz zaproszeni goście. Dyrektor powitał serdecznie zebranych. W krótkiej części artystycznej, uczniowie z klas czwartych udzielili porad pierwszakom, złożyli życzenia i sprawdzili wiedzę, recytując z najmłodszymi wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”, a trzecioklasiści powitali wesołą piosenką.

Kolejnym punktem programu było ślubowanie i pasowanie uczniów, którego dokonał Burmistrz miasta Darłowo – pan Arkadiusz Klimowicz oraz Dyrektor szkoły – pan Andrzej Protasewicz.

Dumnym maluchom życzenia złożyli przedstawiciele władz oraz przewodniczący Rady Rodziców, a burmistrz miasta na ręce wychowawców przekazał klasom pierwszym - kroniki szkolne. W dalszej części uroczystości, pierwszoklasiści wraz z rodzicami i opiekunami rozeszli się do swoich klas, gdzie własnym kciukiem przypieczętowali swoją przynależność do braci uczniowskiej, otrzymali dyplomy pasowania i słodki upominek.

Do grona uczniów SP3 dołączyła klasa I a ( wych. Justyna Tomczyk), klasa I b (wych. Wioletta Mordacz), klasa I c (wych. Beata Wojtkowska), klasa I d ( wych. Anna Bukowska).

Życzymy wszystkim samych sukcesów!

Justyna Tomczyk