Zdrowi i bezpieczni, to znaczy szczęśliwi

Jestem odpowiedzialny za zdrowie własne i innych, szanuję je dzięki odpowiednim postawom i nawykom. Wiem, że zdrowie to wartość nadrzędna.

Takie główne cele przyświecały organizatorom dnia pod hasłem „Zdrowi i bezpieczni to znaczy szczęśliwi”, dnia reklamującego wszystkie akcje prozdrowotne realizowane w naszej szkole. W tym roku szkolnym są to następujące działania: „Klub bezpiecznego Puchatka”, „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, „Nie pal przy mnie, proszę!”, „Dzieciaki w sieci”, „Jestem eko - jestem trendy” oraz „Trzymaj formę”.

Organizatorzy akcji zadbali o różnorodność i atrakcyjność form przekazu wiadomości. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w apelu „Żyjmy zdrowo” zaprezentowanym przez klasę VIa. Humorystyczne scenki oraz skecze dotyczyły zdrowego odżywiania oraz nawyków prawidłowego żywienia.

Na szkolnych korytarzach przygotowane zostały barwne stoiska z materiałami edukacyjnymi, broszurami oraz hasłami tematycznie związanymi z danym programem profilaktycznym. Uczniowie klas I - III z wielkim zainteresowaniem zatrzymywali się przy każdym stoisku, słuchając wypowiedzi starszych koleżanek, oglądając przygotowane materiały, zadając pytania. Mogli również wziąć udział w quizie z nagrodami, otrzymać przepisy na zdrowe  i pożywne surówki, a także przeczytać broszury mówiące o szkodliwości palenia papierosów. Dowiedzieli się, jak dbać o środowisko naturalne i żyć w zgodzie z przyrodą oraz co to znaczy być bezpiecznym w sieci.

Działanie profilaktyczne tego typu są  realizowane w naszej szkole systematycznie. Już w 2005 roku przystąpiliśmy do Zachodniopomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, a obecnie jesteśmy posiadaczami Certyfikatu SzPZ. Wszyscy bowiem wiemy, że zdrowe i bezpieczne dzieci, to nasza wspólna radość.

Koordynatorzy programów

i współorganizatorzy akcji: