Tradycje i zwyczaje wielkanocne - konkurs dla klas III

W okresie związanym ze Świętami Wielkanocnymi w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pod hasłem „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”.

Celem konkursu było pogłębienie treści oraz kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

W zmaganiach wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas III. Natomiast nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani wicedyrektor Katarzyna Łusiewicz,  pani Beata Łoin i  pani Anna Lichańska.

Poszczególne konkurencje wymagały od dzieci rozwiązania krzyżówki, zagadek, diagramu, odpowiedzi na pytania, ułożenia kartki z puzzli oraz zredagowania życzeń świątecznych.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, dlatego różnica w punktacji okazała się niewielka.

Ostatecznie:

I miejsce zajęła kl. IIIc: Katarzyna Pańka, Patrycja Florek

II miejsce kl. IIId: Hanna Pawlicka, Dawid Schań,

III miejsce kl. IIIe: Oliwia Michalak, Wiktoria Galińska,

IV miejsce kl. IIIb: Alicja Parkitna, Mikołaj Dalbiak,

V miejsce kl. IIIa: Nikola Jacyszyn, Kacper Płachta.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a uśmiechnięte buzie uczniów świadczyły o tym, że nauka połączona z zabawą była źródłem radości z czego bardzo się cieszymy.

Joanna Klimaszewska