Czy można dotknąć nauki?

Wiedzę czerpiemy z podręczników, encyklopedii, mediów. Czytamy, oglądamy, słuchamy i wierzymy, bo przecież  ludzie, którzy nas edukują, przygotowują nam cały zestaw mądrych informacji. Ale … no właśnie… ufamy, że jest tak jak powiedzą. A przecież zazwyczaj nie mamy możliwości sprawdzenia „nauki” poprzez działanie, dotyk. A to zawsze bawi najbardziej, uczy najskuteczniej! Tak, tak: EKSPERYMENTY – bo kto z nas nie lubi robić doświadczeń?!

Zabawę na sto dwa - czyli interaktywny zestaw różnych instalacji do samodzielnego eksperymentowania i poznawania zagadnień fizycznych i technicznych, czynnego doświadczania świata – zapewniła nam szkolna Wystawa Interaktywna - Akademii Odkrywców, która odbyła się w dniach 24 – 26 października na sali gimnastycznej darłowskiej „Trójki”. Na niej  budowaliśmy most bez użycia  gwoździ, poznaliśmy namacalnie zmysły człowieka, ujrzeliśmy coś, czego inni nie widzą w trakcie złudzeń optycznych, usłyszeliśmy z jakim opóźnieniem rozchodzi się dźwięk, zobaczyliśmy jak funkcjonuje nasz mózg i wiele więcej - aż 25 eksponatów – stanowisk! Taka nietypowa lekcja pozwoliła nam spojrzeć na naukę z innej perspektywy. A to bardzo cenna nauka, atrakcyjna i pasjonująca.

Wystawa Akademii Odkrywców zrealizowana została dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza.

Uczniowie SP 3 w Darłowie