Andrzejki klasy Va

Zabaw ci u nas dostatek, ale nigdy mało! W tym roku oprócz szkolnej dyskoteki uczestniczyliśmy w zabawie na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno – Terapeutycznego w Darłowie. Nasi rówieśnicy, którzy w Ośrodku biorą udział w zajęciach ruchowych, pokazali nam miejsca, w których codziennie pracują, ćwiczą, bawią się. Pytaliśmy ich o przeznaczenie wszystkich specjalistycznych sprzętów, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Aby choć trochę zrozumieć ich wysiłek podczas terapii mogliśmy położyć się na „ugulu” i na dużej piłce rehabilitacyjnej.

Następnie, żeby się lepiej poznać usiedliśmy w kręgu i przekazywaliśmy sobie motek nitki wełnianej jednocześnie wypowiadając swoje imię. „Utkaliśmy” w ten sposób całkiem sporą pajęczynę.

Gospodarze dbali o to, abyśmy czuli się swobodnie, jak w domu. Mogliśmy nawet przygotować przekąski wg własnego uznania – każdy samodzielnie je wykonał, wykorzystując produkty, które najbardziej lubi. Powstały pożywne kolorowe koreczki z żółtym serem, kabanosami, papryką, ogórkiem, winogronami, mandarynkami, bananem. Smakowały super!

Niektórzy z nas wzięli udział w konkursach: jedzenia jabłka na sznurku, chodzenia po równoważni z woreczkiem na głowie. A Patrycja i Przemek nie zdążyli jeszcze rozstrzygnąć pojedynku na wytrzymałość podczas jazdy na rowerach stacjonarnych. Umówili się na dogrywkę! Wszyscy mamy doskonałą kondycję!

Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę! Do zobaczenia u nas w szkole!

Klasa Va