Bezpieczne  ferie

„Bezpieczne ferie” - takie hasło towarzyszyło uczniom naszej szkoły w ostatnim dniu nauki przed zimowym wypoczynkiem. Organizatorem akcji był Zespół Promocji Zdrowia.

Tego dnia, podczas zajęć z wychowawcami, uczniowie omawiali zagadnienia związane z bezpiecznym spędzaniem czasu podczas ferii zimowych. Do lekcji wykorzystali broszurki przygotowane przez panią Bogusławę Skoneczną. W holu szkoły pani Ewa Filipek wykonała gazetkę prezentującą właściwe zachowania dzieci i negującą te niewłaściwe.

Apel, w którym wystąpili uczniowie klas 4a i 5c oraz przybyli funkcjonariusze Policji, przygotowały pani Jolanta Czarnuch i pani Barbara Kalinowska we współpracy z panią Anna Lichańską. Występ dzieci dotyczył zagrożeń związanych z korzystaniem  z Internetu. Nowoczesne rapowe brzmienie, interesujące scenki  z  morałem  spowodowały  bardzo  duże  zaciekawienie  prezentowaną  tematyką  ze  strony  słuchaczy.

Z kolei Policjanci z Darłowskiego Komisariatu przypomnieli, jakie konsekwencje grożą osobom, które zajmują się przestępczością w sieci, jak też co zrobić i do kogo się zwrócić jeśli zostanie się ofiarą takich zachowań. W dalszej części funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze i w domu oraz bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Najmłodsi uczniowie mieli także okazję poznać pracę przybyłych Policjantów - techników kryminalistyki, co wywołało ogromne zainteresowanie.

Na zakończenie apelu głos zabrał dyrektor szkoły pan Andrzej Protasewicz, który jeszcze raz podsumował zasady bezpiecznego spędzenia ferii oraz zaprosił do skorzystania z oferty zajęć w czasie przerwy zimowej w szkole i na terenie miasta.

Kontynuacja tematyki związanej z bezpieczeństwem w sieci będzie realizowana na początku lutego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Koordynator Zespołu Promocji Zdrowia