BĄDŹ    BEZPIECZNY

Takie było główne hasło apelu przygotowanego dla uczniów darłowskiej trójki dotyczącego zagrożeń, które mogą oni napotkać każdego dnia w miejscach, w których najczęściej przebywają, takich jak: szkoła, droga do szkoły, dom.

W Polsce liczba wypadków z udziałem młodych ludzi wzrasta z roku na rok. O codziennych wypadkach mówi się niewiele, są często anonimowe, chociaż bywają dramatyczne, czego dowodem są liczne urazy wymagające niejednokrotnie leczenia szpitalnego. Czasem niebezpieczne zachowania mogą również prowadzić do śmierci. Na szczęście nie zawsze życie człowieka jest zagrożone, ale wypadkom zawsze towarzyszą: ból, łzy i strach.

Przygotowane scenki, przeplatane tekstem oraz prezentacją multimedialną miały na celu przestrzec uczniów przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami, a także zaproponować kilka rad, które pozwolą uniknąć kłopotów lub rozwiązać niebezpieczną sytuację, jeśli się kiedykolwiek zdarzy. Uczniowie w bardzo interesujący sposób przedstawili zdarzenia, jakie mogą pojawić się w szkole, w drodze do szkoły. Zwrócili uwagę, że wiele kłopotów i nieprzyjemnych sytuacji może być też spowodowanych przez drugiego człowieka. Przygotowane rekwizyty sprawiły, iż zainscenizowane sytuacje wyglądały naprawdę realnie.

Trud i zaangażowanie uczniów z klas VI b, VI a i V e, wraz z nauczycielkami: panią Agnieszką Walczak oraz panią Dorotą Jastrzębską, zostały nagrodzone gromkimi brawami.