„Choinki nadziei”

Święta Bożego Narodzenia to czas niepowtarzalny, szczególny, wyrażający swój osobliwy nastrój. Będąc pod urokiem tych czarownych chwil, postanowiliśmy w tym roku przystąpić do ogólnopolskiej akcji odbywającej się pod pięknym hasłem „Choinki nadziei”. Tegoroczna edycja promuje wolontariat dzieci i młodzieży, kształtując szlachetne i otwarte postawy wśród młodego pokolenia oraz uwrażliwiając ich na potrzeby ludzi starszych.

Dlatego też wolontariusze z naszej „trójki” oraz klasa IIc przygotowali świąteczny program, który został pięknie zaprezentowany przedstawicielom darłowskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zaproszeni goście zostali także obdarowani drobnymi upominkami i świątecznymi życzeniami przygotowanymi przez dzieci. Jednak punktem kulminacyjnym było uroczyste przekazanie przez dyrektora szkoły Andrzeja Protasewicza, pięknej choinki otrzymanej z leśniczówki Domasłowice. Zapach igliwia, różnokolorowe ozdoby i rozmigotane lampki podkreśliły jeszcze niesamowitą magię i szczególny nastrój chwili oraz dostarczyły wielu pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom spotkania.

Sądzimy, że akcja ta uświadomiła większości z nas potrzebę pamiętania o ludziach starszych, chorych a często także samotnych. My natomiast widząc,  jak tego typu działania wpływają na zanikanie różnic pokoleń i wyzwalają potrzebę okazywania miłości i pomocy nie tylko przy okazji świąt, cieszymy się, iż mogliśmy się do tego przyczynić.

Wolontariusze i koordynatorzy SKW