Turniej Wiedzy o Darłowie

22 czerwca 2012 roku w naszej szkole odbył się VII Turniej Wiedzy o Darłowie. W Turnieju od siedmiu lat biorą udział uczniowie klas drugich. Jest to sprawdzian wiedzy o Królewskim Mieście Darłowie, elementach historii, zabytkach, osobliwościach nadmorskiej miejscowości z siedemsetną przeszłością, a także okazja do wspólnej zabawy i dopingowania swojej klasie. Klasy reprezentują czteroosobowe drużyny i dwuosobowe zespoły, które podczas trwania turnieju malują Darłowo widziane okiem dziecka. Dla drużyn przygotowane są urozmaicone zadania, w których uczniowie muszą wykazać się wiadomościami, ale też refleksem, umiejętnością korzystania z planu miasta, znajomością herbu tak dobrą, by móc go ułożyć z pociętych kawałków i właściwie pokolorować. Są też zadania dla całej klasy – rozwiązanie gigantycznej krzyżówki i ułożenie z rozsypanych wyrazów szkolnego hymnu.  Poszczególnym zadaniom towarzyszą niemałe emocje.  Dzieci pracują z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem. Wszystkie klasy przygotowały również prezentacje o Darłowie w różnej formie. Klasa II a rymowane zaproszenie do odwiedzania miasta napisane przez uczennicę klasy Amelię Tomaszewską, II b wierszyk napisany przez cała klasę, II c śpiewała piosenkę, a II d recytowała wiersz o Darłowie napisany przez mamę uczennicy tej klasy panią Edytę Redas.

Pracy drugoklasistów przygląda się i ocenia jury, w skład którego wchodzą zaproszeni na Turniej goście. W tym roku zaproszeni zostali i chętnie przybyli: Burmistrz Miasta Darłowa p. Arkadiusz Klimowicz, kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta p. Zbigniew Mielczarski, radna Rady Miejskiej i pracownik Zamku Książąt Pomorskich p. Renata Potomska,  która  co  rok  przeprowadza dla uczniów lekcje historii  w  muzeum, dyrekcja szkoły: p. Andrzej Protasewicz, p. Katarzyna Łusiewicz  i  p. Małgorzata Wawulska, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców  p. Izabela Bednarczyk.

Poziom wiedzy uczniów był w tym roku bardzo wyrównany i o miejscach zadecydowały pojedyncze punkty.

I miejsce zdobyły ex aequo dwie klasy: II d (wych. Anna Bukowska) i II c (wych. Beata Wojtkowska),

II miejsce przypadło klasie II a, (wych. Justyna Tomczyk),

III miejsce  – II b (wych. Magdalena Podlasiewska).

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Darłowa i Wydawnictwo MAC. Za rok - kolejny turniej dla małych darłowiaków, którzy LUBIĄ DARŁOWO.

Dorota Krajczyńska - Gruba