Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Dnia 9 maja 2012 r. w sławieńskim Domu Kultury odbył się VII Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Uczniowie naszej szkoły brali w nim udział po raz pierwszy. Zespół w składzie: Sabina Smentak, Andżelika Sawicka, Leyla Bastopcu, Klaudia Szymczak i Dawid Jasiewicz zaprezentowali się w piosence pt. „Obietnica”, do muzyki Piotra Rubika.

W tegorocznym regulaminie Festiwalu zaznaczono, iż treść wykonywanego utworu ma dotyczyć szkodliwości palenia papierosów, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet. Sami przyznacie, że to nie jest prosty temat do wyśpiewania. Ale nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze. I choć nie stanęli na „podium”, to sami będziecie mogli ocenić ich występ, gdyż 2 czerwca wystąpią podczas Festynu „Grunt to rodzinka”.