Jasełka w szkolnej świetlicy

20 grudnia 2011 r. w świetlicy naszej szkoły odbyły się niezwykłe jasełka, w których wzięły udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, przygotowane pod kierunkiem Doroty Sławińskiej i Alicji Balcerzak. Występ dzieci był oglądany przez zaproszonych gości: dyrekcję, rodziców oraz osoby bliskie dzieciom. Uczniowie z pomocą rodziców z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do przedstawienia. Ich stroje robiły ogromne wrażenie. Salę zdobiły świąteczne dekoracje, w tle słychać było świąteczne piosenki i kolędy, co tworzyło klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie jasełkowe nie było tradycyjne, zostało połączone ze współczesnymi problemami dnia codziennego.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy goście byli zachwyceni efektem pracy swoich pociech. Dla dzieci i ich gości został przygotowany poczęstunek. Wszystko odbywało się w miłej, przyjaznej atmosferze. Wydarzenie to, odbyło się po raz w pierwszy w świetlicy szkolnej. Było ono nie lada wyzwaniem, gdyż mali aktorzy pochodzili z różnych klas, byli w różnym wieku. Jednak zaangażowanie, praca i chęci przyczyniły się do sukcesu przedstawienia. Zadowolone z siebie dzieci już nas pytały o następne jasełka.

Alicja Balcerzak