BRAWA DLA KLAUDII!!!

Dnia 10 kwietnia 2012 roku ogłoszone zostały wyniki etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiegoder die das Kenner” organizowanego przez wydawnictwo PWN.

I  miejsce  zajęła Klaudia Szymczak z SP3 Darłowo exequo z jednym z uczniów ze szkoły w Szczecinie.

Tak wielki  sukces to efekt długotrwałych przygotowań.

Już w grudniu 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbyły się szkolne  eliminacje. Wśród biorących udział w konkursie uczniów bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Szymczak z klasy 6a. To ona reprezentowała nas w etapie wojewódzkim, który odbył się 1 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 56 w Szczecinie. Uczniowie przystąpili do pisania w godzinach popołudniowych. Test obejmował słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, wypowiedź pisemną oraz test ze znajomości krajów niemieckojęzycznych. Startowało ok. 50 uczniów z całego województwa zachodniopomorskiego.  I tym razem nasza uczennica nie zawiodła. Swoją wiedzą i umiejętnościami pokonała pozostałych uczestników. Do sukcesu Klaudii niewątpliwie przyczyniły się nauczycielki -  Barbara Wątroba i Kinga Stachurska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!