Konkurs plastyczny Mój Kościół na Pomorzu

„Mój Kościół na Pomorzu” pod takim hasłem odbyła się już VIII edycja konkursu plastycznego skierowanego do dzieci i młodzieży na terenie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Celem konkursu jest wyrażenie w formie plastycznej pojęcia Kościoła na Pomorzu odbieranego w sferze duchowej, eklezjalnej i architektonicznej. Prace konkursowe miały być wykonane w dowolnej formie plastycznej w jednej z czterech kategorii: rysunek i grafika, malarstwo, rzeźba, techniki mieszane. Organizatorami konkursu są:

– Wydział Katechetyczny Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej;

– Kuratorium Oświaty w Szczecinie;

– Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie;

– Słupski Klub Przyjaciół „Niedzieli” w Słupsku;

– Parafia pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

– JE ks. biskup Edward Dajczak – Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej;

– ks. inf. dr Ireneusz Skubiś – Redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Podsumowanie wyników tego konkursu i wręczenie nagród laureatom miało miejsce 21 października 2011 r. w ramach XIX Koszalińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej w kościele pod wezwaniem Świętego Ducha w Koszalinie. Według słów organizatorów komisja oceniająca prace miała nie lada zadanie. Wpłynęło bowiem  ponad tysiąc prac we wszystkich kategoriach. Nie zostały zatem określone miejsca, a jedynie wyznaczono laureatów w poszczególnych kategoriach.

Ze Szkoły Podstawowej nr3 w Darłowie do konkursu przystąpiło siedmioro uczniów z klas IV:

1.   Aleksandra Koguciuk kl. IV A,

2.   Hanna Pawlicka kl. IV A,

3.   Michał Pawlicki kl. IV A,

4.   Paulina Koguciuk kl. IV B,

5.   Daria Marciniak kl. IV B,

6.   Krystian Pająk kl. IV B,

7.   Natalia Wieczorek kl. IV B.

Wśród prac wykonanych przez naszych uczniów przeważały prace w formie rysunków, ale były też dwie płaskorzeźby i jedna rzeźba. Wszystkie prace zostały zgłoszone do konkursu i właśnie jedna z płaskorzeźb – św. Piotr na kutrze z numerem Dar –10 autorstwa Michała Pawlickiego znalazła się wśród prac nagrodzonych.

Po odbiór nagrody Michał pojechał wraz z rodzicami i siostrą.

Krystyna Staruch