Dzieci - dzieciom na Dzień Dziecka

„Był sobie król, co mądry był,

O lud swój dbał, uczciwie żył”.

Tak rozpoczyna się bajka pt. „Śpiąca królewna”, którą wystawili uczniowie klasy VIc swoim młodszym kolegom i koleżankom. Przedstawienie odbyło się w przeddzień święta wszystkich dzieci - 31.05.2012r. Przygotowania do występu odbyły się pod czujnym okiem pani Marii Bernackiej.

Historia królewny, która w wieku piętnastu lat zapadła w sen wraz ze wszystkimi mieszkańcami dworu królewskiego jest doskonale znana miłośnikom bajek.

Bajki, to najlepsze witaminy i porcja dobrych emocji. Ich symboliczna treść „wytłumaczy się” dziecku sama na takim poziomie, na jakim dane dziecko będzie gotowe je zrozumieć. Bajka daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, bo pozwala mu zrozumieć otaczający świat. Dlatego właśnie bajka została wybrana przez młodych aktorów, aby przedstawić ją na scenie.

Uczniowie z wielkim zapałem zaangażowali się w przygotowanie rekwizytów oraz fantazyjnych kostiumów. Podziękowania należą się rodzicom, którzy w tym pomogli.

Maluchy z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, podziwiając aktorską grę starszaków.

Cały występ nagrodzony został gromkimi brawami. Życzymy powodzenia młodym artystom.

Bernacka Maria