Darłowska Laponia 2011

Każdego roku wszystkie dzieci z niecierpliwością wyczekują na przybycie świętego Mikołaja. Dlatego też 4 grudnia, rynek miejski w Darłowie już po raz trzeci zamienił się w mikołajową krainę, aby znowu poczuć magię i niezwykłość nadchodzących świąt. Dokonało tego Darłowskie Centrum Wolontariatu wraz ze Szkolnymi Klubami Wolontariusza.

W związku z tym, wzorem lat ubiegłych, SKW działający przy naszej szkole urządził Gabinet św. Mikołaja. Tam  właśnie  „nasz  święty”  obdarowywał  przybyłe  dzieci  słodkościami  oraz  miał  okazję  wysłuchać  próśb i marzeń maluszków. Starsze dzieci mogły swoje prośby do św. Mikołaja zapisać lub narysować w „złotej” księdze życzeń. W gabinecie utworzyliśmy także „mikołajowe warsztaty”, gdzie dzieci mogły własnoręcznie pomalować różne ozdoby choinkowe wykonane z masy solnej. W sąsiedztwie gabinetu powstała „mikołajowa kawiarenka”, w której można się było napić gorącej „cynamonowej” herbatki oraz spróbować świątecznych domowych wypieków.

Nasi wolontariusze przygotowali także stoisko kiermaszowe ze świątecznymi ozdobami, stroikami oraz kartkami. Ponadto najmłodsze dzieci z naszej szkoły (klasa I B oraz II C) uświetniły trwający festyn swoim występem, gdzie śpiewały świąteczno-mikołajowe piosenki i pastorałki.

Pomimo chłodu i przejmującego wiatru wszystkie dzieci dzielnie wytrwały i pięknie wypełniły powierzone im zadania, za co bardzo im dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich  nauczycieli  i pracowników  szkoły,  którzy tak aktywnie włączyli się do pomocy w przygotowanie i przeprowadzenie całego festynu. Dziękujemy  również osobom, które także miały wpływ na zorganizowanie i przebieg „Darłowskiej Laponii”. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do ponownego uczestnictwa za rok!

Opiekunowie

Szkolnego Koła Wolontariusza