Szkolny Konkurs Mitologiczny

13 maja 2012 roku w szkole po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny, który  na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły.

Uczniowie  zmierzyli się  ze  starożytnymi wierzeniami Greków w kilku etapach.  W konkursie uczestniczyły 3 osobowe zespoły klas piątych. Wszyscy wykazali się wiedzą, ale liczył się również los szczęścia.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej przedstawiciele klas zaprezentowali przygotowaną przez siebie postać mitologiczną. Jury w składzie: pan dyrektor Andrzej Protasewicz, pani Justyna Krakowiak, pani Maria Bernacka, oceniając występ uczniów brało pod uwagę strój, rekwizyty przedstawionej postaci oraz płynność i oryginalność wypowiedzi bohaterów.

Druga część była sprawdzianem wiedzy teoretycznej. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe, rozwiązywali krzyżówki oraz wyjaśniali znaczenia związków i zwrotów powstałych „na bazie” kultury helleńskiej.

Konkurs prowadziła uczennica klasy VIb - Natalia Ordak.

Oto laureaci:

I miejsce - klasa Vd - ucz. Andżelika Sawicka, Milena Augustyn, Aneta Walczak,

II miejsce - klasa Vb - ucz. Kamil Krzemiński, Daniel Nowakowski, Kinga Warda,

III miejsce - klasa Va - ucz. Sebastian Makaś, Patrycja Seremak , Przemysław Migalski.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w mitologicznych potyczkach otrzymali dyplomy i drobne upominki, natomiast laureaci nagrody książkowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu świata antycznego.

Maria Bernacka